Głowice Skanujące

FARO ScanArm, tzn. połączenie ramienia pomiarowego FARO z lekką głowicą skanującą to idealne rozwiązanie pomiarowe. Unikatowy jest fakt możliwości pracy z ramieniem  zarówno w trybie dotykowym jak i skanującym bez konieczności demontażu głowicy.

FARO EDGE ScanArm

FARO Edge ScanArm to najmniejsze, najlżejsze oraz najtańsze rozwiązanie metrologiczne na świecie. Łączy ono w sobie zarówno zalety ramienia pomiarowego FaroArm z głowicą skanującą Laser Line Probe oferując w rezultacie system do pomiarów kontaktowych i skanowania (pomiarów bezkontaktowych).

ScanArm to idealne narzędzie do rozwoju produktów, inspekcji i kontroli jakości. Oferuje takie możliwości, jak porównywanie chmury punktów z danymi CAD, szybkie tworzenie prototypów, inżynieria odwrotna oraz trójwymiarowe modelowanie powierzchni o dowolnym kształcie.

CECHY SKANERA OPTYCZNEGO LLP4:

  • Dokładność ±35 µm
  • Szybkość skanowania do 45.120 punktów na sekundę
  • Niewielka waga 22,4 g
  • Prosty montaż do ramienia możliwy bez przerywania pracy

 

FARO FUSION ScanArm

Laser ScanArm firmy FARO umożliwia szczegółową inspekcję części budowlanych dzięki możliwości pobrania w pomiarze dużej ilości punktów. Jego otwarta konstrukcja umożliwia użytkownikowi zastosowanie Geomatic, PolyWorks, RapidForm i wielu innych pakietów oprogramowania również innych użytkowników.

W połączeniu z właściwym oprogramowaniem, FARO Laser ScanArm V3, z łatwością wykonuje wszystkie mu powierzone zadania, takie jak: inspekcja, "chmura punktów - do - CAD", szybkie prototypowanie, inżynieria odwrotna, czy modelowanie 3D.

FARO Laser Scan Arm V3 może być wykorzystane nie tylko z ramieniem Quantum Faro Armm ale i Platinum oraz Fusion FaroArm.

CECHY SKANERA OPTYCZNEGO LLP3:

  • Ergonomiczna głowica skanująca umożliwiająca szybkie i  nieskomplikowane pobieranie skanów
  • Skanowanie laserowe do 19.200 punktów na sekundę
  • Możliwość korzystania ze skanera laserowego i sondy dotykowej na przemian, bez konieczności demontażu