Maszyny Portalowe

Jest to najczęściej stosowany typ maszyn pomiarowych. Wysoka precyzja pomiarów, szybkie przejazdy, możliwość pomiarów "od góry" oraz średnie zakresy pomiarowe sprawiają, że maszyny typu portalowego doskonale nadają się zarówno do kontroli bierzącej produkcji, zadań warsztatowych jak i zleceń zewnętrznych.

TRIMEK SPARK

PORTALOWE MASZYNY POMIAROWE CMM - TRIMEK SPARK

TRIMEK SPARKMaszyna TRIMEK Spark to współrzędnościowa maszyna pomiarowa o konstrukcji portalowej, która produkowana jest w wielu kombinacjach wymiarowych w zależności od wymagań klienta. Model Spark podobnie jak wszystkie maszyny TRIMEK charakteryzuje się prostą budową, opartą na najnowszych rozwiązaniach technologicznych.

  • Maszyna w trzech osiach produkowana jest z granitu, zapewniając wysoką stabilność wymiarową i bardzo precyzyjne przesuwy maszyny.
  • Wysoka precyzja odczytu ruchów maszyny, realizowana jest dzięki wykorzystaniu optycznych skal RENISHAW, które zostały zainstalowane na materiale ROBAX, gwarantującym pożądany poziom precyzji niezależnie od zmian temperatury.
  • Maszyna produkowana jest dla standardowych zakresów pomiarowych, które przedstawiono poniżej. Istnieje możliwość realizacji maszyny o wymiarach niestandardowych.
  • Maszyna TRIMEK SPARK jest urządzeniem idealnym dla wysokiej jakości pomiaru wymiarów, odchyłek kształtu i położenia. Ponadto może być implementowana do procesów skanowania i digitalizacji badanych elementów. Z uwagi na możliwości zastosowania odpowiednich systemów antywibracyjnych i kompensujących wpływ temperatury, może ona pracować w warunkach produkcyjnych.
TRIMEK SPARK Plus

PORTALOWE MASZYNY POMIAROWE CMM - TRIMEK SPARK Plus

Maszyna TRIMEK Spark Plus to nowa współrzędnościowa maszyna pomiarowa w ofercie firmy TRIMEK. Jest to konstrukcja portalowa o podwyższonej dokładności, która produkowana jest w wielu kombinacjach wymiarowych w zależności od wymagań klienta.

  • Zmodyfikowana konstrukcja maszyny, w której portal jest nieruchomy w osi X, pozwala na znaczne ograniczenie błędów geometrycznych maszyny (błędy rotacyjne), w porównaniu z portalową maszyną o konstrukcji tradycyjnej.
  • Zapewniona idealna symetria pomiaru poprzez nieruchomy portal i przesuwający się na głównej płycie granitowej stół pomiarowy.
  • Portal maszyny w całości wykonany jest z granitu.
  • Ruchomy stół pomiarowy jest umieszczony na specjalnym systemie podparć, zabezpieczających deformacje głównej płyty granitowej, spowodowanej przez elementy o bardzo dużej wadze.
  • Maszyna produkowana jest dla standardowych zakresów pomiarowych, które przedstawiono poniżej. Istnieje możliwość realizacji maszyny o wymiarach niestandardowych.
  • Skale optyczne umieszczone są bezpośrednio na powierzchni granitowej.