Modernizacja Maszyn CMM

Firma COMTEC 3D oferuje pełną gamę rozwiązań, dotyczących modernizacji współrzędnościowych maszyn pomiarowych CMM. Jesteśmy w stanie zmodernizować i usprawnić każdy system pomiarowy obecnie pracujący na rynku, niezależnie od wieku i generacji części sprzętowej.  

W zależności od konfiguracji i wyposażenia modernizowanej maszyny pomiarowej, proponujemy dwa główne rozwiązania:

 1. MODERNIZACJA OPROGRAMOWANIA - polegająca na wyposażeniu modernizowanej maszyny pomiarowej JEDYNIE w oprogramowanie METROLOG XG. Jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne, ponieważ koszty dotyczą tylko pakietu inspekcyjnego. Instalowany przez nas pakiet, komunikuje się poprzez wbudowany interfejs, a co za tym idzie, nie ma konieczności ingerencji w kontroler numeryczny, okablowanie ani żadną część wyposażenia modernizowanej przez nas maszyny. Instalacja nie zajmuje wiele czasu a poprzednie oprogramowanie wraz z programami pomiarowymi, mogą być równolegle dalej wykonywane.
 2. MODERNIZACJA SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA - polegająca na wyposażeniu modernizowanej maszyny pomiarowej, zarówno w oprogramowanie METROLOG XG jak i kontroler numeryczny wraz z klawiaturą sterującą. Takie rozwiązanie proponowane jest w sytuacjach, kiedy aktualna cześć sprzętowa (kontroler numeryczny) jest na tyle zaawansowana wiekowo, że istnieje konieczność jej wymiany. W trakcie tego typu modernizacji mogą podlegać wymianie również napędy, skale i wszystkie elementy składowe maszyny, jeżeli jest to niezbędne. 

Nasz doświadczony zespół specjalistów, profesjonalnie doradzi i przygotuje ofertę rozwiązania, w pełni dedykowanego do Państwa aktualnej konfiguracji sprzętowej oraz Państwa potrzeb.

Na życzenie wykonujemy również ekspertyzy, na miejscu u naszych Klientów wraz ze wstępnym szacunkowym kosztorysem oraz prezentacją naszych rozwiązań programowych.

CEL I KORZYŚCI MODERNIZACJI

W ostatnich latach, modernizowanie współrzędnościowych maszyn pomiarowych stało się bardzo popularne. Operacja ta, pozwala przywrócić pełną funkcjonalność maszyny pomiarowej, wykorzystując najnowsze obecnie rozwiązania sprzętowe  i programowe.

Firma METROLOGIC GROUP, której jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem na rynku polskim, posiada w tej dziedzinie ponad 30 letnie doświadczenie i tysiące zmodernizowanych maszyn pomiarowych na całym świecie. Modernizacja maszyny odbywa się poprzez rozwiązania sprzętowe, rozwijane przez METROLOGIC GROUP oraz oprogramowanie METROLOG XG. 

MODERNIZACJA OPROGRAMOWANIA

Czas zmodernizować Państwa pakiet inspekcyjny jeśli:

 • Nie jest regularnie aktualizowane.
 • Jest kompatybilne tylko z przestarzałą architekturą systemu operacyjnego komputera.
 • Nie ma możliwości otwierania skomplikowanych i dużych objętościowo plików CAD.
 • Powstają rozbieżności w wynikach przeprowadzanych pomiarów.
 • Operator potrzebuje dużej ilości czasu do napisania programu lub jego modyfikacji.
 • Pojawiają się problemy z przygotowaniem dedykowanej formy raportu pomiarowego.
 • Wykonanie prostego pomiaru zajmuje dużo czasu a dział jakości ma niską wydajność.
MODERNIZACJA SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA

Firma COMTEC 3D oferuje rozwiązania pełnej sprzętowej modernizacji współrzędnościowych maszyn pomiarowych, dając im "drugie życie" i przywracając pełną sprawność urządzenia. Cały proces wykonywany jest przez profesjonalny zespół fachowców, natomiast po modernizacji udzielana jest gwarancja poprawnej pracy. 

MODERNIZACJA SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA - polega na:

 1. Wymianie kontrolera numerycznego CNC.
 2. Wymianie i regulacji napędów.
 3. Wymianie skal i głowic odczytowych.
 4. Wymianie systemu pneumatyki i filtrów.
 5. Aktaulizacji lub wymianie głowicy i akcesoriów pomiarowych.
ROZBUDOWA O SONDĘ OPTYCZNĄ

Optyczne Sondy Skanujące OPTISCAN

Firma DataPixel jest producentem optycznych sond skanujących OptiScan. Są to urządzenia znacznie zwiększające możliwości współrzędnościowej maszyny pomiarowej, przekształcającej ją w wysokiej wydajności system skanujący 3D. OptiScan może być zintegrowany zarówno z maszyną manualną jak i pracującą w trybie automatycznym CNC. Bezdotykowa sonda optyczna jest kompatybilna z rodziną głowic RENISHAW PH10 oraz RENISHAW MIH. Wykorzystując połączenie Auto-Joint, istnieje możliwość zamontowania sondy optycznej na miejscu standardowej sondy pomiarowej.

W wyniku skanowania, otrzymywana jest wysokiej dokładności chmura punktów, która póŸźniej może być wykorzystana do aplikacji inżynierii odwrotnej, pomiarów wirtualnych oraz do inspekcji automatycznej.