METROLOG X4 - Online

Producentem oprogramowania ONLINE METROLOG X4 jest firma Metrologic Group. Jest to obecnie największy na świecie niezależny dostawca oprogramowania inspekcyjnego 3D oraz rozwiązań sprzętowych, do współrzędnościowych maszyn pomiarowych CMM jak i również do wielu innych urządzeń pomiarowych. Duże koncerny oraz średnie i mniejsze firmy, w najróżniejszych aplikacjach wykorzystują rozwiązania programowe do kontroli i inspekcji 3D, w celu zapewnienia najbardziej wydajnego i opłacalnego procesu pomiarowego.

Głównymi odbiorcami są najróżniejsze sektory gospodarki:

 • Przemysł motoryzacyjny, lotniczy i kolejowy oraz liczna grupa poddostawców.
 • Przemysł maszynowy, energetyczny, transport, budownictwo, rolnictwo, inżynieria, medycyna, dobra konsumpcyjne, …
 • Producenci maszyn CMM i innych urządzeń pomiarowych.

Poprzez 30 lat obecności na rynkach całego świata, produkty tej firmy zyskały solidną reputację i są bardzo dobrze rozpoznawane przez wielu specjalistów z branży jak i przez środowiska akademickie. Rozwiązania programowe mogą być podłączone do dowolnego urządzenia na rynku, poprzez wbudowany w software -  ponad 80 bezpośrednich interfejsów do różnych urządzeń pomiarowych.

Podstawowe zastosowania:

 • Kontrola 3D części pryzmatycznych i krzywokreślnych
 • Kontrola 3D części w stanie swobodnym (karoseria i elementy tłoczone samochodu ...)
 • Modernizacja urządzeń pomiarowych
 • Kalibracja maszyn pomiarowych 3D
 • Szkolenia programowe dla operatorów CMM

Zobacz prezentację METROLOGIC GROUP

METROLOG X4

Wychodząc naprzeciw licznym oczekiwaniom oraz z myślą o skróceniu czasu analizy, a co za tym idzie czasu całego procesu pomiarowego, nasza firma COMTEC 3D, będąca oficjalnym przedstawicielem i dystrybutorem produktów Metrologic Group w Polsce,  ma przyjemność zaprezentować najnowsze oprogramowanie pomiarowe klasy „premium” METROLOG X4 oraz METROLOG X4/V5 firmy Metrologic Group – otwierającego drzwi do nowych niedostępnych wcześniej możliwości.

Pakiet METROLOG X4 jest rozwiązaniem programowym 4-tej generacji, opartym o 30 letnie doświadczenie w zakresie metrologii przemysłowej i spełniającym wiele obecnych kryteriów pomiarowych oraz wymogów klienta.

X4 i-REMOTE

X4 i-REMOTE to nowa aplikacja na telefon, która pozwala wykonywać pomiar z dala od komputera.

Oprogramowanie Online METROLOG X4,  jest teraz dostępny wraz z aplikacją X4 i-REMOTE dedykowaną dla urządzeń Apple (iPod oraz iPhone).

Kilka wybranych funkcji aplikacji X4 i-REMOTE:

 • Aktywacja funkcji pomiaru
 • Pełna wizualizacja widoku 3D wraz z modelem CAD
 • Podgląd w czasie rzeczywisty wyników
 • W pełni konfigurowalny tryb BUILD & INSPECT
 • Wyświetlanie komunikatów operatora i instrukcji
 • oraz wiele wiecej...


Aplikacji X4 i-REMOTE komunikuje się ze środowiskiem METROLOG X4 poprzez lokalną sieć Wi-Fi.

Wymagana wersja METROLOG X4 lub METROLOG X4V5 to 1.5 lub wyższa.

X4 i-VIEWER

X4 i-VIEWER to w pełni darmowa aplikacja do przeglądania sesji roboczych oprogramowania Online METROLOG X4 w formie dynamicznej w odróżnieniu od statycznej formy papierowej. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można udostępnić dane pomiarowe osobom z innego działu lub klientom czy kontrahentowi z innego zakładu. 

Możliwość wymiany i analizy danych pomiarowych w formie dynamicznej pozwala wielu osobom w sposób efektywny i bardzo prosty kontrolować cały proces pomiarowy i zapewnić rozwój produktu. Pliki utworzone za pomocą środowiska pomiarowego METROLOG X4 zawierają wszystkie wyniki pomiarów oraz analizy zrobione przez operatora na urządzeniu pomiarowym.

Aplikacja X4 i-VIEWER oparta jest o całkowicie analogiczny interfejs użytkownika środowiska METROLOG X4, skonfigurowanego w trybie wizualizacji. 

X4 i-ROBOT

Aplikacja X4 i-ROBOT to rozwiązanie dedykowane dla wszystkich typów robotów przemysłowych, pracujących na linii produkcyjnej. Oprogramowanie X4 i-ROBOT sprawdza się idealnie w wielu zastosowaniach gdzie wymagana elastyczność oraz duża wydajność zapewniając jednocześnie wysoką dokładność.

 • Dokładność pomiaru nie jest zależna od dokładności pozycjonowania robota.
 • Ruchy robota w całości zsynchronizowane z pomiarem.
 • Wszystkie przesuwy  i sterowanie robotem wykonywane przez program METROLOG X4

System pomiarowy X4 i-ROBOT oparty jest na skanerze laserowym o wysokiej prędkości akwizycji podłączonym do uchwytu robota przemysłowego. Robot może być dowolnego producenta, dowolnego typu i bez wysokiej precyzji pozycjonowania i jego rolą jest jedynie zapewnienie uchwytu dla skanera laserowego. Dokładność całego systemu pomiarowego zapewniana jest przez oddzielną kamerę śledzącą położenia skanera laserowego wyposażonego w tzw. LED pozycjonujące lub przez urządzenie typu Laser Tracker. Całkowita wolumetryczna dokładność: 100 μm.

METROLOG X4 V5

Wychodząc naprzeciw licznym oczekiwaniom oraz z myślą o skróceniu czasu analizy a co za tym idzie czasu całego procesu pomiarowego, nasza firma COMTEC 3D będąca oficjalnym przedstawicielem i dystrybutorem produktów Metrologic Group w Polsce  ma przyjemność zaprezentować najnowsze oprogramowanie pomiarowe klasy „premium” METROLOG X4 oraz METROLOG X4/V5 firmy Metrologic Group – otwierającego drzwi do nowych niedostępnych wcześniej możliwości.

Pakiet METROLOG X4 jest rozwiązaniem programowym 4-tej generacji opartym o 30 letnie doświadczenie w zakresie metrologii przemysłowej i spełniającym wiele obecnych kryteriów pomiarowych oraz wymogów klienta.