Trimek SPARK

PORTALOWE MASZYNY POMIAROWE CMM - TRIMEK SPARK

TRIMEK SPARKMaszyna TRIMEK Spark to współrzędnościowa maszyna pomiarowa o konstrukcji portalowej, która produkowana jest w wielu kombinacjach wymiarowych w zależności od wymagań klienta. Model Spark podobnie jak wszystkie maszyny TRIMEK charakteryzuje się prostą budową, opartą na najnowszych rozwiązaniach technologicznych.

  • Maszyna w trzech osiach produkowana jest z granitu, zapewniając wysoką stabilność wymiarową i bardzo precyzyjne przesuwy maszyny.
  • Wysoka precyzja odczytu ruchów maszyny, realizowana jest dzięki wykorzystaniu optycznych skal RENISHAW, które zostały zainstalowane na materiale ROBAX, gwarantującym pożądany poziom precyzji niezależnie od zmian temperatury.
  • Maszyna produkowana jest dla standardowych zakresów pomiarowych, które przedstawiono poniżej. Istnieje możliwość realizacji maszyny o wymiarach niestandardowych.
  • Maszyna TRIMEK SPARK jest urządzeniem idealnym dla wysokiej jakości pomiaru wymiarów, odchyłek kształtu i położenia. Ponadto może być implementowana do procesów skanowania i digitalizacji badanych elementów. Z uwagi na możliwości zastosowania odpowiednich systemów antywibracyjnych i kompensujących wpływ temperatury, może ona pracować w warunkach produkcyjnych.