Mobilne Urządzenia Pomiarowe

WSZYSTKIE ROZWIĄZANIA FARO WRAZ Z PAKIETEM INSPEKCYJNYM METROLOG X4

Firma COMTEC 3D jako uzupełnienie swojej oferty proponuje swoim Klientom, wszystkie rozwiązania z oferty firmy FARO wraz z pakietem inspekcyjnym Online - METROLOG X4.

tl_files/zdjecia/Metrologic/Metrolog X4box.jpg

Firma FARO jest producentem przenośnych maszyn do trójwymiarowych pomiarów współrzędnościowych, geodezji oraz dokumentacji 3D, oferując Klientom całościowe rozwiązania metrologiczne. Urządzenia pomiarowe FARO umożliwiają szybkie, niezwykle dokładne, stykowe i bezstykowe pomiary, w celach konstrukcji i budowy narzędzi, inspekcji części, porównań z CAD, inżynierii odwrotnej, geodezji oraz dokumentacji 3D.

Ramiona Pomiarowe FARO

Ramiona pomiarowe FaroArm służą do wykonywania wysoce precyzyjnych pomiarów 3D, zarówno dużych jak i małych elementów podczas ich produkcji. Ramiona FaroArm oferują dokładność taką samą lub nawet lepszą niż stacjonarne maszyny CMM, są jednak przenośne i prostsze w użyciu. Zostały one zaprojektowane w oparciu o doświadczenia naszych klientów. To tylko niektóre z przyczyn, dla których FaroArm są najlepiej sprzedającymi się ramionami pomiarowymi na świecie.

Dodanie głowicy skanującej do ramion pomiarowych EDGE oraz FUSION, umożliwia bezkontaktowe skanowanie 3D w celu szczegółowych pomiarów powierzchni. Dzięki temu tzw. "ScanArm" jest idealną kombinacją do pomiarów stykowych i bezstykowych.

Dokładność ramion pomiarowych FARO (mm)

Zakres pomiarowy 1,2 M 1,8 M 2,4 M 2,7 M 3,0 M 3,7 M
EDGE   0,024   0,029   0,064
PRIME 0,016 0,019 0,024   0,042 0,060
FUSION   0,036 0,043   0,074 0,104
GAGE 0,018          
Laser Trackery FARO

Trakery FARO to niezwykle dokładne, przenośne urządzenie CMM, które umożliwiają konstruowanie produktów, optymalizację procesów oraz dostarczanie rozwiązań dzięki szybszemu, łatwiejszemu i dokładniejszemu, niż dotychczas wykonywaniu pomiarów. Zastępując tradycyjne narzędzia, takie jak taśmy miernicze, druty fortepianowe, piony ciężarkowe i teodolity, trakery FARO są dokładnymi i niezawodnymi urządzeniami do pomiarów laserowych, gwarantującymi wiarygodność wyników.

Akcesoria dla Urządzeń Przenośnych

Firma COMTEC 3D w zakresie przenośnych urządzeń pomiarowych oferuje oprócz Ramion i Laser Trackerów różnego rodzaju akcesoria. W naszym asortymencie znajdują się głowice skanujące do ramion pomiarowych oraz bogaty zestaw opcji mocowania.